adblock-killer-ikon.png

Skuteczne blokowanie blokerów AdBlockerów

Wszyscy jednogłośnie teraz w myślach wypowiadają „Hmm jak odpowiednio zatytułować taki tytuł?”. Ok jeśli macie lepszy pomysł to czekam na propozycję w komentarzach 🙂 a teraz do rzeczy.

Wielu z was frustruje obecność blokowania waszych wtyczek, które blokują reklamy. Z jednej strony powinniśmy wspierać blogerów ich ciężką pracą za świetnie napisane artykuły, nawet jeśli są one pisane dla pasji i zabawy a nie dla pieniędzy – to jednak powinniśmy wynagrodzić jakoś autora kliknięciem w reklamę lub wsparciem w postaci dotacji etc.

Porzućmy jednak na chwilę moralność na bok. Wielu z was prawdopodobnie posiada laptopa o procesorze i3 lub gorszym, który nie wytrzymuję natłoku zdarzeń w 15 zakładkach na karcie waszej przeglądarki, które wywołują właśnie reklamy. Czasami rzekłbym, że na niektórych pożądanych i często odwiedzanych stronach są one „chamsko” wrzucane. Dlatego wielu osób skłania się ku szukaniu rozwiązania typu: program do blokowania reklam lub program do usuwania reklam jednak każdy ad block rządzi swoimi prawami i są to niestety prawa, które ograniczają właśnie tytułowe blockery adblockerów.

Jeśli jednak chcecie pozbyć się tego uporczywego problemu mam nadzieję, że taki program do usuwanie reklam jak adblock już posiadacie w swojej przeglądarce Chrome lub Firefox(wybaczcie ale wytłumaczę wam opcję z tymi dwoma przeglądarkami jednak w podobny sposób działa to na Operze oraz Safari).

Jak rozpocząć w takim razie blokowanie reklam a raczej rzekłbym cwanej metody wyświetlania reklam?

Pobieramy wtyczkę o nazwie Tampermonkey(Chrome) oraz Greasemonkey(Firefox) w skrócie są to wtyczki, które umożliwiają rozwijanie innych wtyczek poprzez wklejenie kodu JavaScript.

Kliknij by przejść do wtyczki dla Google Chrome lub Kliknij by przejść do wtyczki dla Mozilla Firefox.

Aha… No właśnie bo zapomniałem. Wtyczką, którą będziemy posiadali nazywa się Anti-Adblock Killer(być może tak powinien brzmieć tytuł?). Aby jednak ją zainstalować w pełni po uprzednio zainstalowanym Tempermonkey’u musimy wgrać FilterList do naszego zwykłego adblock’a. I tak w przypadku:

AdBlock – Klikamy na ikonkę AdBlock’a wybieramy -> Opcje -> Listy filtrów -> Własne listy filtrów(puste pole na samym dole) ->…

Adblock Plus – Klikamy w ikonkę Adblock Plus wybieramy -> Ustawienie Filtra -> Dodaj zestaw filtrów… -> Wybierz inny zestaw -> Nazwa zestawu(dodajemy tutaj „AakList URL”) -> Lokalizacja zestawu -> …

W obu wtyczkach dodajemy ten adres: https://raw.github.com/reek/anti-adblock-killer/master/anti-adblock-killer-filters.txt

Oczywiście polecam wam wchodzić raz na jakiś czas pod ten adres: http://reek.github.io/anti-adblock-killer/#filterlist w celu aktualizacji listy.

Na samym końcu już należy tylko wejść na ten adres: https://greasyfork.org/scripts/735-anti-adblock-killer-reek/code/Anti-Adblock%20Killer%20%7C%20Reek.user.js

Zainstalować skrypt i cieszyć się bez obaw smutnymi informacjami na temat tego jakim bezdusznym pasożytem jesteś.

Ale kończąc ten wpis już bez żartów chciałem podziękować wszystkich blogerom, którzy z przymusem(pieniężnym) oraz pasją częstują nas ciekawymi informacjami i poradami na tematy wszelakie. Zasługują na to byś od czasu do czasu wyłączył adblock’a i wspomógł ich kliknięciem w reklamę(o ile oczywiście Ciebie takowa zainteresuję).

Dlaczego na moim blogu znajduję się taki wpis? Bo JavaScript…

Marek CieślakSkuteczne blokowanie blokerów AdBlockerów
Share this post

Join the conversation